Olası Rock’n Coke Line-up

Nihayet bu sene Rock’n Coke yapılıyormuş. Geçen sene binbir türlü bahane sıraladılar; yok “bizim bir ismimiz var, kalitemizi devam ettirmek için en iyi sanatçıları getiricez, e malum sanatçılar Türkiye’ yi naapsın, uğramıyorlar, tur güzergahları tutmuyor, biz de bu sene yapmicaz” falan filan deyip geçen sene iptal etmişlerdi.

Bu seneki için temennim ise adam akıllı bir şey olur umarım çünkü geçen seferkinde İstanbul Park’ ta Temmuz sıcağında asfalta yapışmıştık. Orjinal lokasyonu olan Hezarfen’i de uzaktı muzaktı falan ama seviyorduk hani. Çamurlu toprağının üzerinde yanımızda getirdiğimiz Emirates battaniyelerini serip, yağmur çizmelerimizi ayağımıza takıp, kartonda Burn’ ümüzü Efes’ imizi elimize alıp, ufacık dünyamızda kendi Glastonbury’ mizi , Coachella’ mızı yaşıyorduk ama güya çimleri mahvediyoruz, çimlerin yeniden çıkması aylar alıyor diye festivali Allah’ ın yarış pistine taşımışlardı!

Neyse. Ben bu posta nerden geldim?

Milliyet’ te her haftasonu Mehmet Tez’ i takip ederim ve yorumlarına bir yandan koparım da bir yandan da gayet ciddiye de alırım. Geçen pazar ekinde de Rock’n Coke’ tan bahsediyordu. Dediğine göre Skunk Anansie, Megadeth, Limp Bizkit ve Keane’ nin festivale teşrif edebilirmiş. Onun dışında bu yaz konser manyağı olacakmışız. Bir tarafı sürekli açıkta gezen Lilly Allen, birkaç parçasını dinlediğim ama bayılmadığım The Whitest Boy Alive ve beni en en en çok heyecanlandıran Interpol konsere gelecekler arasındaymış. Bir de getirilmesi planlanan ama şahsımca yaş iş olduğunu düşündüğüm Amy Winehouse konseri de varmış planlarda. Malum canı istemezse kendi tasarladığı Fred Perry gömlek elbisesiyle “Amaaaeeenn, hiç konser havamda değilim, Let’s get pissed!” diyip oracıkta sızıp konser veremeden Londra’ ya Blake’ ine de dönebilir.

Sonuç olarak 30′ umdan önce yapılacaklar listemde Glastonbury’ e gitmek vardı ama bir konsere 1 yıl önceden bilet alma mantığını içime henüz sindiremedim. Artık o gün gelinceye kadar Rock’ n Coke’ la idare edicez…

Amy şöyle bir kıyafet içinde sızıp kalabilir mesela…Ben de kalabilirim…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s