Must-See-Movie of the Week: Last Night / Son Gece

Bu filmle ilgili söyleyebileceğim ilk şey Hollywood aktörlerinin oynamasına rağmen tipik saçma sapan romantiklikler içermemesi. Filmde safinaz Keira Knightley, Avatar’ dan çilli Sam Worthington, sex bomb Eva Mendes ve Fransız makaronu diyebileceğim Guillaume Canet oynuyor.

Konusu şöyle: Evli ve mutlu gözüken (!)  bir çift.  Adam şehir dışına seyahate gidiyor, beraberinde şirketten iki arkadaşı da var, biri de Eva’nın oynadığı hatun. Kadın ise free lance yazar, günlerini evde geçiriyor ve kocasının seyahate gittiği günün sabahı ne tesadüftür ki eski Fransız sevgilisiyle karşılaşıyor ve olaylar gelişiyor, daha doğrusu buradan itibaren kopuyor. Filmin genelinde  bir gece anlatılıyor ve sürekli aldatmanın sınırını gözlemleyip, bu sınır nedir diye kafanızda sorguluyorsunuz. Kesinlikle izlenmesi lazım diyorum. Spoiler vermek istemem ama sonunda “ha?!”  diye kalıyorsunuz. Fragmanını buyurunuz:

Blogger Notu: Türkçe’ si Son Gece diye çevirilmiş, ki bence Geçen Gece daha doğru bir çeviri olurdu. Bu arada İstanbul Film Festivali’ nde de gösterilmiş olan  film, neyse ki hemen ertesi gün de Türkiye genelinde vizyona girdi.

Reklamlar

One thought on “Must-See-Movie of the Week: Last Night / Son Gece

  1. ben de birkaç ay önce izlemiştim ve sonunda haa! diye kaldım. gercekten izlenmesi gereken basarılı bi film.

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s