Cheryl Tweedy’nin Yele Saçları

Bahsettiğim şey aslan yelesi..Kocaman, coşmuş, bol hacimli saçlar..Gerçi bir çok kadın saçını düzleştirmek için uğraşır. Upuzun dümdüz saçlar özellikle Türk kızlarının vazgeçilmezidir, bir nevi racondur. Ama hacimli saçlar, tıpki bir aslanın çağrıştırdıkları gibi gücün simgesidir ve çok daha seksidir. Cheryl Cole örneğinde olduğu gibi:

 Hem bu saçı yapması da çok kolaydır. Saçınızı banyodan sonra baş aşağı kurutursanız otomatikman bu saç ortaya çıkar zaten. Ama öyle kalmaz, bir saate kadar söner gider, hele ki saçlarınız  ince telliyse. Size önerim yardımcı ürünlerden faydalanmanız. Neredeyse her saç bakım markasının hacimli  saç serisi vardır, daha doğrusu “hacim veriyoruz” iddiaları vardır. Benim favori line’ ım John Frieda’ nın  “Luxurious Volume” serisidir. Saçın yapılışı bu biçimdir:

 Saçınızın ıslaklığını havluyla aldıktan sonra ilk olarak saç köklerine “Blow Dry Spray” sıkın. Şuna benzer: 

Bunu yaptıktan sonra saçınızı düz mü kullanacaksınız, yoksa dalgalı mı kullanacaksınız karar verin. Ben resimdeki gibi uçları hafif hareketli olması için bir tüyo vereceğim. Kuruttuktan sonra saçınızı kıvırıp alçak topuz yapın ve lastik tokayla tutturun. Ama incelerinden değil, onlar çok sıkıyor, benim kastettiğim bijuterilerde 50 kuruşa satılan üzeri kumaş kaplı, kıro olanlardan. Hem onlar saçı daha az kırıyor, çünkü saçınızı sıkıştırıp çekiştirip kopmasını önlüyor.

Sonrasında yukardaki gibi dalga olması için en az 1 saat öyle kalması lazım. Yani banyodan sonra dışarı çıkacaksanız, kendinizi ona göre ayarlayın. Ben genelde toplayıp yatıyorum, sabaha daha coşmuş dalgalarla kalkıyorum. Daha da kalıcı oluyor üstelik. Sonra saçınızı açın ve yine John Frieda’ nın bahsettiğim serisinden “Thickening Spray” ini sıkın. Böylece saçlarınızın aldığı şekil kalıcı olacaktır. Aşağıda resimde neye benzediğini görebilirsiniz:

Bu line’ ın en müthiş özelliği saçlarınızın tarayarak açılabilmesi. Öyle yapış yapış ta olmuyor ve saç diplerini yağlandırmıyor. Tam tersi daha mat bir görüntü veriyor.

Fikirler benden uygulaması sizden. Bu arada resimler Amerikan sitelerinden alıntıdır. Üzerinde yazanlar Türkiye’ de satılanlar ile birebir tutmayabilir. Ama “Luxurious Volume” mavi ambalajlıdır. Şampuan, saç kremi, saç kökü spreyi, hold spreyi ve köpüğü mevcuttur. Watsons’ lardan ve Gratis’ lerden temin edebilirsiniz. Yukarıdaki spreyin fiyatı 38 TL’ dir. Yan ürünleri de bu civarlardadır. Bisous..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s