Takma Kirpik Nasıl Uygulanır?

Düşünüldüğünün aksine gayet te kolay bir iştir. En önemlisi ne tür kirpik kullandığınızdır, yani tek parça takma kirpiklerden mi yoksa tek tek olanlardan mı. Tek parça olanların uygulaması bana göre her zaman daha kolay ama yok bu bana çok gelir diyorsanız eğer ve biraz daha kolaya kaçmak istiyorsanız, tek parça olanlar daha pratiktir ve sizin için daha uygun olacaktır.

Uygulamayı kızcağız süper açıklamış. Aslında bu videoyu gördüğümde rengarenk göz makyajı ve kırmızı saçlarıyla yeterince iyi bir tutorial değildir diye düşündüm ama izleyince bu işte gerçekten de çok iyi olduğu sonucuna vardım. Hatta ben kirpik takma konusunda müthiş yetenekli olduğumu zannederken bu kızın önerilerini duyunca ne kadar haklı olduğunu gördüm. Mesela takma kirpikleri takmadan önce eyeliner ve rimel uygulamak harika bir fikir! Hem böylece kirpikleri daha sonra birkaç defa daha kullabiliyorsunuz.

Anyhow…Takma kirpik uygulama processinde ihtiyacınız olan: Takma kirpik, yapıştırıcı, rimel, cımbız ve likit eyelinerdır. Yapıştırıcı olarak en iyisi “Duo” markadır bence. Eczanelerde ve MAC mağazalarında bulabilirsiniz. Kirpikleri de MAC’ ten de alabilirsiniz ama biraz daha ucuza kaçmak isterseniz Revlon’ da da çok güzel kirpikler var. Hem doğal veya fantazi gibi çeşitleri de var. Fiyatları 15-25 TL arasında. Revlon makyaj ürünler satılmasa da takma kirpiklerini Watsons’ larda bulabilirsiniz. Bonus olarak kutunun içinden yapıştırıcısı da çıkıyor.

Kısaca ne yapılması gerektiğini anlatmak gerekirse:

1. İnce bir çizgi likit eyeliner ve rimel uygulayın. (Göz kaleminin sakat olacağını düşünüyorum, daha kremsi bir yapıları oluyor ama likit eyeliner hemen donup kuruyor.)

2. Kirpiklerin boyutu sizin göz boyutunuza uygun mu, değilise kenarlarından ince küçük makasla kırpın.

3. Kirpik yapışkanını bir yere, mesela kirpik kutusunun üstüne, az miktarda sıkın ve azıcık kıvamının yoğunlaşmasını bekleyin. (Kız parmaklarının arasında cıp cıp gösterdi ya hani, İngilizce’ de “tacky” denilen kıvam, öyle işte…)

4. Takma kirpiklerin dibine, hat boyu yapışkanı uygulayın. (Cımbızın arkasından yardım aldı kız.)

5. Kirpikleri kendi kirpiklerinize yapıştırın. Dikkat! Kendi kirpik dipi hattınızın mümkün olduğunca yakınına uygulamalısınız. (Aksi takdirde gözleriniz Ren & Stimpy’ deki Ren’ in gözleri gibi durabilir.)

6. Uygulamanın en sonunda likit eyeliner ile birkez daha üzerinden hat çekin. Hepsi bu kadar.

Gelsin Angelina Jolie gözleri. O da takma kiprikli bu fotoda:

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s