Clinique Quickliner for Eyes Review

Makyajda göz kaleminin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz canlar. Sokağa çıktığımda gözünde iki lokma göz kalemsiz gezen kız şu ana kadar görmedim, muhtemelen de görmeyeceğim.

Aslında göz kalemi satın almak çok kolay. Ulaşılabilir, her markadan temin edilebilir. Fakat önemli olan cilt tipinize ve bırakmak istediğiniz etkiye uygun formülde olanını almaktır.

Benimki gibi karma-yağlıya dönük cildiniz varsa ve biraz paraya kıyacaksanız Clinique standına uğrayabilirsiniz. Unutmayın, Tekin Acar ve free shop her zaman daha ekonomiktir.

Bazıları açmalı göz kalemi, bazıları likit bazıları jel sever. Bir de gelişen teknoloji sayesinde birkaç yıldır otomatik olanları var. “Quickliner for eyes” da böyle bir şey. Bir tarafında renk veren kısmı diğer tarafında “smudge” yani “bulaştırma” işlemi için hafif sivri uçlu sünger. Özellikle göz altına çekilen kalemi dağıtarak doğallaştırmak için müthiş bir detay!

Toplam 12 rengi var. Klasik siyah “Really Black” rengi dışında mor, mavi ve kahve tonları da var. Kalıcılıkta sınır tanımıyor 🙂 Sabah 7’de sürüyor akşam 9’da hala gözümde duruyor ve göz altlarında akma kesinlikle yapmıyor.

Benim favorilerim toprak tonlarındaki “Roast Coffee” ve siyaha çalan kopkoyu kahve tonlarındaki “Black/Brown”.

Türkiye’de 40 TL civarında, free shop’tan en son 17 euro’ya aldım. Hergün kullanırsanız 3 ay gider. En son piyasaya daha yoğun formüllü “intense” olanını sürdüler. Ben henüz denemedim fakat araştırdığım kadarıyla renk opsiyonunuz daha az. Xoxo.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s