360 Film Review

Bazen olur ya hani, arkadaşınızla bir filme gitmek için sözleşirsiniz, gişenin önünde beklerken son anda vazgeçip başka bir filme gitmeye karar verirsiniz, geçenlerde de bana aynen bu oldu. Aslında Cronenberg’in “Cosmopolis”‘ine gidecektik ama son anda bayarız diye vazgeçtik ve “360” filmine girmeye karar verdik. Afişine bakınca pek birşey anlamadık ama Jude Law, Rachel Weisz ve Anthony Hopkins isimlerini görünce hemen atlayıverdik, en kötü ihtimalle Juda Law’ın iyice açılmış keline bakarak zaman geçer dedik 🙂 Hata, büyük hata…

Filmin konusunda; dünyanın dört bir yanında geçen farklı hayatlar, aşklar, ihanetler falan filandan bahsediyordu. Evet, filmde bu detaylar var, doğrudur ama izlenilesi bir filmde olması gerektiği gibi işlenmiş midir? Hayır.

İlk olarak filmin çekim tarzı bağımsız filmlerde olduğu gibi karanlık .Güneşli bir günde çekilmiş en ufak bir sahne bile yok. Her sahne kasvetli. Oyunculuklar iyi ama tanınmayan entarnasyonel birçok aktör var. Hatta bana onlara biraz haksızlık yapılmış gibi geldi. Afişe Hollywood isimlerini koyup, kendi dillerinde oynayan yabancı oyuncuları öylesine oynatmışlar gibi.

Fragmanında “Hayata bir kez geliyoruz, kaç kez bu şans elimize geçer ki?” gibi büyük laflar edip içini boooommmboşşş bırakıyor.

Film 115 dakika sürüyor, bitiyor ve siz kendinize soruyorsunuz: Eeee??

Fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz:

Filmdeki en güzel şey, Rachel Weisz ve saç kesimiydi…

 

Reklamlar

360 Film Review’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s