Nuxe Clarifying Cream-Mask Review

nuxe mask

Hayatta yapılacak listenizde kesinlikle olması gereken bir madde söylüyorum: Cilt bakımı! Etkileri sadece kısa bir süre için olsa da, bir cilt bakım uzmanının cildinizi incelemesi, sorunlarını belirlemesi ve çözüme yönelik ürünler tavsiye etmesi çok büyük bir artı.

Geçtiğimiz haftalarda ilaç almak için girdiğim Göktürk Arcadium Eczanesinde telefonumu alıp “ücretsiz cilt bakımını için sizi arayacağız” dendiği anda yüzümde güller açtı 🙂 Çünkü nedense cilt bakımı için para vermeyi çoğumuz ya gereksiz görüyoruz ya da üşeniyoruz. Birkaç gün içinde randevulaştık ve kendimi eczanenin arka tarafındaki cilt bakım odasının hijyenik koltuğunda uzanırken buldum.

Kullanılan ürünler tabii ki de eczanenin raflarında yer alan ürünler. Tahminlerimin aksine sadece tek bir markanınkiler kullanılmadı. Nuxe, Cumlaude lab ve DDF markalarından oluşan karma bir menü (!) ile bakımım yapılırken diğer bir yandan da kendi cildimle ilgili bilgiler edindim.

Cilt bakımımı yapan uzman bayan çok ilginç bulduğum bir konuya değindi: Cilt tipleri. Bizim genelde bildiğimiz kuru, hassas, yağlı ve karma cilt tipleridir değil mi? Peki siz hiç hassas-yağlıya dönük cilt tipi duydunuz mu? Ben ilk defa duydum! Bana göre böyle bir cilt tipi olsa olsa karma olarak adlandırılabilirdi, ki kendi cildim de bana göre karma-yağlıya dönük cilt.

Bakım sırasında zaman zaman burun kenarlarımın kızardığını ve şakaklarımda kuruluk şikayetim olduğumdan bahsettim, ki uzman bunu zaten makyajlı halimle bile yüzüme bakar bakmaz anlamıştı. Kendisi de bana cilt tipimim bu bahsettiğim hassas-yağlıya dönük cilt olduğunu söyledi. Oysa ki cildimin karma olduğunu düşünen ben, bugüne kadar yüz yıkama jellerimi ve toniklerimi hep karma-yağlıya dönük ciltler için olanını almıştım ve sonuç olarak yüzümde bahsettiğim bölgelerde kızarıklıklar ve kurumalar meydana gelmişti.

Bana uygulanan bütün ürünleri fiyatlarından dolayı alamadım ama Nuxe’ün fiyatı 70 TL civarı olan peeling etkili arındırıcı maskeyi hemen kapıverdim.

Ürünün uygulaması çok basit. Nemli cilde ince bir tabaka halinde uyguluyorsunuz, 5-10 dk bekletip duruluyorsunuz. Sonuç: Kaşınmayan, kurumayan pamuk gibi bir cilt. Asla pütür pütür değil, beyaz kremsi bir dokusu var. Gülü çağrıştıran hafif kokusu ise içeriğindeki gül yapraklarının doğal bir sonucu. Doğal demişken, bu ürünün içeriği %92,3 doğal kızlar.

Son zamanlarda birşey daha keşfettim, o da hassas cilt, saç, vücut ürünlerinde kullanılan biberiye suyu. Ki bu maskede de mevcut. Yatıştırıcı özelliği tartışılamaz bence, şayet bu maske uyguladıktan sonra cildimde nemli ve rahatlamış bir his bıraktı.

Bakımımdan ve alışverişimden sonra Nuxe’ün diğer ürünleri almaya and içerek mutlu bir şekilde oradan ayrıldım. Eğer sizlere de bir eczaneden böyle bir teklif gelirse üşünmeyin derim. Malum yaşlar ilerliyor. Ve unutmayın:Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır. 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s