GLAMGLOW Yüz Maskeleri

nina glam

Yüz maskeleri sarmış dört bir yanımı….Bir tane edinmek artık o kadar kolay ki! 2 liraya satılanı bile var. Hatta o kadar bile ödemeyip evde kendinize en doğalını yapabilirsiniz. Tabii şu an konumuz ev maskeleri değil, güzel paralar bayılıp aldığımız, mucizevi maskeler. Bunlardan biri de ödüllere doymayan, Hollywood’un ayıla bayıla kullandığı California çıkışlı Glamglow serisi. Hollywood dedim, çünkü markanın kurucuları Glenn & Shannon Dellimore Hollywood’un Forever Young (sonsuza dek genç kalma) aşkına hizmet etmek amacıyla bu ürünü yaratmışlar.

Glamglow; volkanik kaya (!), Fransız deniz kili ve yeşil çay yaprağı içeren birnevi “çamur”. Arındırıcı, canlandırıcı yüz maskelerinin yanısıra göz maskesi de mevcut. Henüz satın almadım. Geçenlerde Sephora’ ya gittiğimde bir alışverişimde testerını verdiler, hem de her iki cilt maskesinden de. 🙂 O kadar coşarak anlattılar ki “Allah’ım bu bir mucize olmalı” diyerek eve gider gitmez annişimle deneyiverdik.

İlk olarak arındırıcı özellikli “Supermud” denedik. Temiz cilde, göz çevresine denk getirmeden, sürüyorsunuz, maske 2 dakika içinde kuruyor, sonrasında 10 dakika kadar bekletip yıkıyorsunuz ve sonuçta arınmış pırıl pırıl bir ciltle karşılaşıyorsunuz!

Glamglow 2 En son benim denediğim ise diğer varyantı “Youthmud” oldu.

GlamglowBu ürünün en belirgin özelliği gözenekleri sıkılaştırıcı olması. Supermud’daki aynı ışıltıyı bunda da görüyorsunuz ama cildinizi bariz bir şekilde daha sıkılaşmış hissediyorsunuz, bu da gözeneklerin sıkılaşmasının doğal bir sonucu.

Son söz olarak; her iki maske de mükemmel. Fakat; önemli bir uyarım var: Hassasa dönük bir cildiniz var ise Youthmud burun kenarı, şakaklar veya çene bölgenizi hafif kurutabilir. Aslında kış ayları için biraz yoğun kaçabilir ama yağlı bir cildiniz veya olgun bir cildiniz var ise sizin için mükemmel olacaktır.

Supermud ise kanımca; şu ana kadar kullanmış olduğunuz peelinglerin hepsini sollar. Bir çok peeling kullandıktan sonra cildi mat bırakır, bu üründe bu sonuçla karşılaşmıyorsunuz.

Glamglow ürünlerini Sephora’larda bulabilirsiniz. 159 TL bir maske için çok pahalı bir fiyat ama yararları göz önünde bulundurulursa ve az ama öz ürünüm olsun diyenlerdenseniz, isabetli bir alışveriş olacaktır.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s